Minipivovary – Jihočeský kraj


MINIPIVOVAR VYŠŠÍ BROD

www.vysebrodskypivovar.cz

Vzácná receptura, chuť a láska k pivu přispěla ke znovuzrození zapomenuté tradice a umožnila dál šířit odkaz našich předků. Ve městě Vyšší Brod se v dávných dobách zrodil klenot, pečlivě střežen a opatrován mnichem Jakubem.V našem vyšebrodském Minipivovaru se nám podařilo obnovit lesk a zašlou slávu tohoto živého piva. I vy dnes tak můžete ochutnat staletími prověřovanou a pečlivě zdokonalovanou chuť nefiltrovaného a nepasterizovaného piva.


ŠUMAVSKÝ PIVOVAR VIMPERK

www.sumavskypivovar.cz

Šumavský pivovar Vimperk, založený v roce 2010, navazuje na 43 let přerušenou tradici vaření piva ve Vimperku. Minipivovar s pivnicí a možností prohlídek najdete na dolním konci náměstí.
Nabízíme klasicky vařená, nefiltrované a nepasterizovaná piva českého typu (světlé, polotmavé a tmavé), piva ochucená (medové, zázvorové, ibiškové), piva pšeničná, Märzenbier, 7sladový speciál nebo piva typu Bock. Od roku 2018 uvádíme na trh řadu piv typu australský ale, která vaříme v rámci spolupráce s australským minipivovarem. Naše piva byla v letech 2011-18 již šestkrát oceněna na Jarní ceně českých sládků na Zvíkově.


PIVOVARSKÝ DVŮR ZVÍKOV

www.pivovar-zvikov.cz

Restaurační minipivovar s hotelem nedaleko hradu Zvíkov na soutoku Otavy a Vltavy slaví 20 let od svého založení (1993 – 2013). Nabízí širokou škálu vlastních svrchně i spodně kvašených piv a pivních speciálů, gastronomické speciality, prohlídky pivovaru. Nabídka na pípě: světlý ležák a tmavý speciál „Zlatá labuť“, polotmavý Extraspeciál 26° „Královská Zlatá labuť“, pšeničná piva „Zvíkovský Rarášek“ a „Červený Rarášek – malinový“, piva anglosaského typu „15° Pale Ale Zvíkov“ a „20° Stout Zvíkov“, kvasnicové „Nealko Zvíkov“, pšeničný Radler, vlastní citrónová limonáda.


PIVOVARSKÝ DVŮR LIPAN DRAŽÍČ

www.pivovarlipan.com

Pivovarský dvůr Lipan se nachází v obci Dražíč, nedaleko Týna nad Vltavou a Bechyně v jižních Čechách. Byl vybudován v areálu bývalého lihovaru roku 1997. Při jeho založení vznikla o rok déle i pěstitelská pálenice. V areálu nechybí ani restaurace, salonek s měděnou varnou a penzion. V pivovaru vaříme celkem čtyři druhy piv. Hlavně je to světlý a tmavý ležák Lipan, dalším druhem našeho piva je světlé výčepní pivo a polotmavý speciál. Během naší, již 15 let trvající existence, jsme získali celkem 23 ocenění za naše piva. Vaříme nefiltrované pivo z tuzemských surovin, při jehož výrobě používáme čtyři druhy sladu, vybrané odrůdy českého chmele a vodu z vlastní studny. To vše nám zaručuje spolu s výrobním postupem příjemnou plnost a hořkost našeho piva.


PIVOVAR PEKÁRNA KVILDA

kwww.pekarnakvilda.cz

Minipivovar Kvilda byl založen v r. 2011 na křižovatce turistických, lyžařských a cyklistických cest v srdci Šumavy, v nejvýše položené obci v ČR Kvildě, v nadmořské výšce 1064 m. Zkušební várka byla představena veřejnosti třemi druhy piv 1. října 2011 u příležitosti akce „Den pivní nezávislosti“ v Kvildě, kterou budeme pravidelně pořádat s účastí dalších malých pivovarů jako oslavu renesance pivovarnictví s prezentací kvalitních, zdravých a chutných piv a jejich výrobců.

V nově vybudované stylové pivnici „U Galapetra“ se 40-ti místy k sezení máme na čepu stabilně světlou výčepní desítku „Desaterák“, která na „JARNÍ CENĚ ČESKÝCH SLÁDKŮ“ 2012 na Zvíkově získala ve své kategorii třetí místo, světlý ležák „Dvanácterák“ a polotmavý speciál „Galapetr“. V letních měsících nabízíme výčepní potěšení „Osmerák“, což je světlá osmička vynikající k osvěžení i pochutnání, premiérově představená a žádaná v parných dnech přehlídky „Slunce ve skle“ v roce 2011 v Plzni. V nepravidelných cyklech vaříme světlou jedenáctku „Lišák“ ve variacích se šalvějí, zázvorem a puškvorcem a tmavý speciál „Rankl Sepp“, vítěz „Pohádkové pivo 2011“ ze Železné Rudy.


Vyrážíme cca. 400 l na várku s odhadovaným výstavem 120-150 hl piva za rok. Provozovatelem pivovaru je firma Pekárna Kvilda, s. r. o., majitelů Marie Jelínkové a Karla Potužáka. Sládek a stavitel pivovaru je Jan Benada z Mačic a Plzně, pomocný sládek Karel Potužák.


PIVOVAR KNĚŽÍNEK NOVÉ DVORY

www.rkcnovedvory.cz

Zavítejte do míst, kde měníme vodu, chmel a český slad v prvotřídní zlatavý mok. Vychutnejte si kvalitní kvasnicová piva, které vyrábíme tradičním způsobem. Objevte kouzlo našeho jedinečného minipivovaru.

Ochutnejte originální ležáky v příjemném a stylovém prostředí minipivovaru, který je pro svou neopakovatelnou atmosférou ideálním místem pro neformální jednání, teambuilding, setkání s přáteli nebo odpočinek. K dispozici je po dohodě také bowling a prohlídka prvního českobudějovického minipivovaru.


PIVOVAR GLOKNER

www.villagegolfhotel.com 

Při výrobě našeho piva používáme výhradně přírodní suroviny. Na rozdíl od průmyslových pivovarů vaříme poctivé kvasnicové nefiltrované pivo. Nepoužíváme žádné chemické konzervanty  či syntetické přísady, neboť jsme přesvědčeni, že tyto náhražky do tradičního českého moku nepatří.Používáme převážně ječmenný slad, chmel, vodu a pivovarské kvasnice. Slad mícháme a meleme podle vlastních receptur, které byly postaveny na základě zkušeností vaření piva v Čechách i ve světě.

Vaříme dekokčním a infusním způsobem. Používáme spodní i svrchní kvašení. K procesu hlavního kvašení používáme jak otevřené, tak uzavřené nádoby.  K procesu zrání jsme si nechali vyrobit ležácké nádoby, které mají duplikovaný plášť, který umožňuje chladit každý tank samostatně. Zralé pivo nefiltrujeme ani nepasterizujeme.


MINIPIVOVAR MAYZUS CHOTOVINY

www.pivovarchotoviny.cz 

Pivovar byl vybudován na sklonku roku 2011, panem Sergejem Mayzusem majitelem zámku v Chotovinách. Téhož roku byla uvařena 1. zkušební várka. Bohužel vlivem legislativních nedostatků se oficiální várky začaly produkovat až na sklonku roku 2012.

Pivo vaří sládek Petr Adámek. Nad jeho činností dohlíží, pravidelnými kontrolami, Ing. Vladimír Černohorský. Ten je též osobou odpovědnou.

Pivovar v roce 2013 dosáhl výstavu 193 hL.


PIVOVAR KERAS BECHYNĚ

V bechyňském pivovaru Keras, který byl založen v roce 2018, se vaří klasickou dekokční metodou, která je typická pro česká piva. Používáme výhradně jen tradiční suroviny jako slad, vodu, chmel a ušlechtilé pivovarské kvasnice. Bohužel je tato zásada čím dál tím častěji porušována zejména velkými pivovary, které ve snaze ušetřit suroviny přidávají do piva náhražky sladu, stabilizátory a barviva. Pivo necháváme zrát za nižších teplot, nijak neurychlujeme celý proces kvašení a ležení. Máte tak jistotu, že je vždy čerstvé, správně prokvašené a uleželé. Pivo je nefiltrované a nepasterované, proto si uchová všechny zdraví prospěšné látky a vitamíny. Vyšší hořkost působí nejen chuťově příjemně, ale má i blahodárný vliv na trávení.


PIVOVAR OBORA

Rodinný pivovar založený roku 2015. Pivo vaříme z vlastního chmelu. Chmelnice se nachází 100 m od pivovaru. Pěstujeme odrůdy Žatecký poloraný červeňák, Sládek, Kazbek, Rubín a Premiant. Těmito druhy chmele pokryjeme potřebu chmelení kořenité, bylinné, květové a citrusové chuti. Chmel sklízíme ručně. Hlávky sušíme pozvolna při nízkých teplotách a následně vakuově balíme pro celoroční produkci. 

Možnost prohlídky pivovaru a chmelnice dle předchozí domluvy. V letních měsících pivo na čepu.

Technologie:

varna: 22 hl,

spilky: 2x 14 hl a 2x 25 hl,

ležácký sklep: celkový objem 350 hl.

Stálý sortiment:

10 světlé výčepní pivo, 11 Srpěna světlý ležák plzeňského typu, 11 Žitohola světlý ležák s malým podílem žitného sladu, 12 Ježibaba světlý ležák.

Sezónní sortiment:

9 světlé výčepní pivo, Pale Ale, India Pale Ale, London Bitter Ale, Porter, Saison, Liberty Sour a další.


ZÁMECKÝ PIVOVAR BLATNÁ

Povolení pro vaření zlatavého moku získalo město Blatná poprvé v roce 1489 od Zdeňka Lva z Rožmitálu. Pivo se tehdy vařilo v městském a panském pivovaru. A právě z panského pivovaru se v roce 1896 stal vyhlášený Zámecký pivovar Blatná, v němž se pivo vařilo skoro sto let, až do října 1978.

Nostalgie a touha po navázaní na mnohaletou tradici vaření piva nás přivedly zpět k myšlence obnovení kdysi slavného pivovaru v Blatné. V roce 2016 tak došlo k znovuotevření blatenského pivovaru.

Milujeme pivo, baví nás ho vyrábět a jsme hrdí na svůj kraj i město. A bude nám potěšením, když i Vy budete mít stejný požitek z Vaší práce, kterou večer oslavíte jedním řízným, vychlazeným BLATENSKÝM PIVEM.

OCENĚNÍ:

ZLATÁ SALIMA 2018 – POLOTMAVÝ LEŽÁK 12%

REGIONÁLNÍ POTRAVINA JIŽNÍCH ČECH 2018 – SLÁDKOVO SVÁTEČNÍ 14%

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *