Minipivovary – Karlovarský kraj

PIVOVAR PERMON SOKOLOV

www.pivopermon.cz 

Pivovar PERMON byl založen v Lomnici u Sokolova (Karlovarský kraj) doslova v garáži rodinného domu už v roce 2006, v době kdy byl boom minipivovarů dávno ještě v plenkách. Majitel a studovaný kybernetik Ladislav Sás věřil svému snu a lásce k pěnivému moku a neváhal tento sen zrealizovat. Jako sládka si vybral svého zetě, který také nebyl z pivovarského prostředí a společnými silami začali dávat minipivovarnictví jiný směr.

První technologie, která byla jedinečná a stvořená přímo na míru garáže zvládla denní výstav maximálně 100 litrů, což nepokrylo ani „rodinný“ odběr piva. Samozřejmě netrvalo dlouho a zájem o sokolovské pivo začal strmě růst. „Stáli jsme na prahu rozhodnutí a dnes vidím, že jsme udělali výborné rozhodnutí – ROZŠÍŘIT KAPACITY“. Tímto odvážným rozhodnutí nastartovali na tu dobu (2009) opravdový minipivovar s rozšířenou kapacitou a denním výstavem 750l. Nějakou dobu bylo dost piva pro rodinu, ale také pro zákazníky. To však netrvalo dlouho a i kapacity této technologie a prostorů nestačili a přišla další fáze, další milník sokolovského pivovaru. Stále větší poptávka a motivující návštěva malých pivovarů v USA nás donutily hledat větší prostory s nějakou historií, která k pivovarům neodlučitelně patří. Nová technologie instalovaná v roce 2011 s denním výstavem již 1500 litrů se usídlila Kapucínském klášteře v Sokolově. Město Sokolov nám udělilo Várečné právo na Sokolovské pivo. Zde jsme již nainstalovali 4 otevřené kvasné kádě, 17 ležáckých tanků o objemu 1500l, automatickou plnicí linku na skleněné lahve, automatickou myčku sudů. Muselo přijít i na marketing, změna loga. Nové logo lépe vystihlo směr, kterým se chtěl pivovar ubírat. Zvolili jsme si vedle klasické „ležákové“ cesty hlavně cestu širokého sortimentu svrchně kvašených piv. Od roku 2011 produkujeme každý rok na 40 různých piv a tímto jsme si rozhodně zasloužili označení CRAFT BREWERY (Řemeslný pivovar), které je typické pro stejně smýšlející pivovary v USA. Tato cesta je pro nás jasně daná a nemněná, stále vymýšlíme nové receptury, někdy jde o opravdu odvážné speciály, jindy o zákazníkem prověřené receptury. V roce 2017 jsme pivovar rozšířili o 6 kusů 3000l cylindrokonických kvasných a zracích tanků. Tímto se zatím uzavřela naše pomalá, ale jistá cesta z garáže až ke „craftovému“ pivovaru, který si stále drží ideály a receptury typické pro české pivovarnictví.


ZÁMECKÝ PIVOVAR CHYŠE

www.chyse.com 

Panský pivovar, který byl vystavěn v letech 1839 – 1841, je součástí zámeckého areálu. Pivovarnictví v Chyši má však tradici již od roku 1580. V letošním roce byla po 74 letech obnovena výroba kvalitního zámeckého piva. V historických interiérech pivovaru Vás uvítá stylový restaurant a tradiční pivnice. Přijďte ochutnat speciality pivní kuchyně, ale především – dopřejte si chyšské pivo vařené dle staročeských receptur.


DOMÁCÍ PIVOVÁREK VELKÝ RYBNÍK

www.pivohastrman.cz

S vařením piva jsme zde začali 13. března roku 2005. Pivo se začalo oficiálně prodávat až v září roku 2006 pod  značkou Velkorybnický Hastrman. Do konce tohoto roku se stihlo uvařit 50hl piva. Během dalšího roku jsme si ověřili, že je naše pivo konkurenceschopné, protože se ho prodalo více než 200hl.

V současné době točíme naše pivo z 9 kohoutů. Výstav našeho pivovárku každým rokem stoupá, v roce 2009 se zastavil na 380 hl, v roce 2010 to bylo 401 hl a v loňském roce 491 hl.


PIVOVAR KAREL IV. KARLOVY VARY

www.becherplatz.cz

PIVOVAR KRUŠNOHOR

www.krusnohor.eu  

Skalním pivařům v Kraslicích se v roce 2015 splnil jejich velký sen. V okrajové části města, konkrétně v Tisové, totiž začal fungovat rodinný pivovar, jehož originální název Krušnohor prozrazuje, jaké vlastnosti lze od nového chmelového nápoje očekávat a pro koho je určený. Pochutnají si na něm praví horalové, pivní fajnšmekři a pak každý, kdo má rád pivo s pořádným řízem.

Vskutku, Krušnohor vsází zejména na výrobu piv s výraznější hořkostí, což z nich dělá skvělá pivečka s osobitou a dobře zapamatovatelnou chutí.

Produkci Krušnohoru od začátku tvoří jak klasické české ležáky, které se zde vaří tradiční dekokční technologií, kvasí na otevřených spilkách a dozrávají dlouhé týdny v ležáckém sklepě, tak zárověň i svrchně kvašené weizeny a široká nabídka piv typu ale rozličných chutí a stupňovitostí. Všechna piva jsou nefiltrována a nepasterována a zachovávají si tak svou čerstvou chuť a především tělu prospěšné látky.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *