Minipivovary – Plzeňský kraj

PIVOVAR PURKMISTR ČERNICE

www.purkmistr.cz

Pivovar Purkmistr je součástí komplexu Pivovarského dvora v Plzni-Černicích umístěného v památkové rezervaci na Selské návsi. V současné době zahrnuje pivnici, nekuřácký restaurant, konferenční sál, bowling s barem, VIP sklípek, pivní lázně, wellness a masáže. Pivovar navazuje na tradici bývalého domažlického pivovaru a používá některé z jeho ochranných známek. Pivo je vařeno klasickou technologiíí 2 rmutovým způsobem podle tradičních receptur.

Pivovar má kapacitu 1650 hl ročně. Hlavní kvašení probíhá v pivovarských sklepích v 6 otevřených kvasných kádích. Poté se přečerpává do 15 ležáckých tanků. Pivo podáváme nefiltrované a nepasterizované,aby se v něm zachovali všechny původní výživné látky. Pivovar vaří širokou paletu nefiltrovaných a nepasterizovaných piv jako např. světlý, polotmavý a tmavý ležák, pšeničné pivo, piva typu Ale, IPA, Stout a piva německého a belgického typu. 


JOE’S GARAGE BEER PLZEŇ

www.joesgaragebeer.cz

Pojďme společně objevovat ušlechtilé tajemství tohoto prastarého moku. Není to přece jen nápoj na uhašení žízně. Necháme-li se oslovit jeho příjemnou vůní, vyváženou chutí s dlouhým dozníváním, barvou, lahodnou pěnou i uměním dobře ho načepovat, uchováme si ho dlouho v paměti. Ale je tomu tak pokaždé?


Stále mnoho lidí pije (snad jen ze zvyku) jednu „oblíbenou“ značku, většinou nějakou regionální. Ať už je tím pravým důvodem neochota místních hostinských zkusit nabídnout jiné, neznámé pivo, nebo se jedná o hrdý patriotismus, v každém případě jsou tito pijáci ochuzeni o poznání mnohdy nečekaného požitku! Stejné je to i s kupováním lahvového piva („lahváčů“) domů, které se pak konzumuje po večeři u televize… Ta pohoda. Kdo by co měnil?!


A přece! I když dnešní svět sklouzává k univerzálnosti a velcí výrobci produkují „pivní hamburgery“ bez chuti a vůně, dokáží pivní nadšenci, navzdory podbízivým reklamám a v ohromné záplavě spotřebních piv, najít pivní drahokamy a náležitě je vychutnat.


Jsem také takový nadšenec a před léty jsem se rozhodl uvařit si to svoje výjimečné pivo sám. Nechcete si to také zkusit? Ing. Josef Krýsl


AKCIOVÝ PIVOVAR LETINY

www.pivovarletiny.cz

Akciový pivovar Letiny vznikl na místě původní letinské hospody, která byla na návsi v Letinech postavena již ve třicátých letech minulého století. Naše pivo vaříme ve varně o objemu 500 litrů. Jedinečnost letinského piva navíc zajišťuje i velmi kvalitní voda. Má velmi příjemnou a plnou chuť a je optimální pro příjem iontů vápníku a hořčíku a z hlediska obsahu dusičnanů vyhovuje dokonce požadavkům na kojeneckou vodu. Na našem pivním lístku naleznete sedm druhů piv: Letinské výčepní světlé 10%, Letinský světlý ležák 12%, Letinský polotmavý ležák 13%, Letinský tmavý ležák 12%, Letinský pšeničný ležák 12%, Letinský hořký speciál (LIPA) 14% a nealkoholický polotmavý Lobkowicz.


PIVOVAR LYER

V lednu 2014 byl na Modravě, v samém centru Šumavského národního parku, otevřen nový pivovar s roční kapacitou přibližně 1 000 hl. 

Piva se budou vařit pod obchodní značkou Lyer zejména s ohledem na budoucí klientelu, což jsou v létě turisté a v zimě běžkaři, zejména výčepní piva, dále i ležáky a speciální piva.

Značka Lyer znamená jméno majitele Ing. Radovana Lyera, který vlastní v Modravě též známý penzion Modrava, což kdysi bývala továrna firmy Bienert na výrobu ozvučných desek z hluboko rezonančního smrkového dřeva.

Zvláštností strojního zařízení tohoto minipivovaru je patrně poprvé použití tepelného čerpadla pro chlazení mladiny a kvasných i ležáckých tanků při současné výrobě horké vody. Aplikace tohoto zařízení by významně měla snížit energetickou náročnost minipivovaru. 

Sládkem nového pivovaru bude pan Jaroslav Kouba, který dříve pracoval v pivovaru Dalešice. 

Pivovar bude atraktivní nabídkou nejen návštěvníkům Modravska, ale i místním obyvatelům a k tomu, aby lidem pivo chutnalo, snad zbývá popřát tradičním pivovarským pozdravem „Dej Bůh štěstí“.


BEER FACTORY

 www.beerfactoryplzen.cz  

Moderní industriální restaurace s minipivovarem, která nabízí vedle vlastních originálních piv i piva ze zahraničí ať už v lahvové nebo čepované podobě. Pivovar navazuje na tradici a zkušenosti vaření piv v Joes garage brewery, který byl založen v roce 2006. Restaurace nabízí 160 míst k sezení v zajímavě členitém prostoru, dále 40 míst v zahradě ve vnitrobloku. Také beer klub nebo Salónek pro konání oslav či firemních akcí. Kuchyně je česká v moderním duchu a výhradně z čerstvých surovin.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *